středa 8. února 2012

Ovesné vločky

Tak hned ze začátku bych ráda řekla, že ovesné vločky miluju :-) Dávám si je skoro každý den k snídani (v různých  úpravách) a je to nejlepší start do nového dne :-P V tomto článku se můžete dočíst, jaké jsou jejich skvělé účinky na lidské zdraví a v kosmetice. V dalším článku přidám několik receptů na dobroty, které z nich můžete připravit :-)

1) Vyrábějí se z ovsa, který má ze všech obilovin nejvhodnější skladbu aminokyselin nezbytných pro stavbu svalů a bílkovin. Díky těmto aminokyselinám se bílkoviny v ovesných vločkách blíží ideálnímu proteinu.

2) Obsahují rozpustnou vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi + působí jako prevence cukrovky, srdečních a cévních onemocnění.

3) Snižují hladinu krevního cukru

4) Obsahují nerozpustnou vlákninu, která zlepšuje trávení a působí preventivně proti závažným onemocněním trávícího traktu

5) Jsou zdrojem vitamínů skupiny B, vitamínu E a stopových prvků

6) Chrání tělo před působením volných radikálů

7) Antidepresivní účinky - odbourávají stres, skleslost a špatnou náladu

8) Prospívají při vyčerpání, únavě organismu či nechutenství

PÉČE O PLEŤ
- Oves je při použití na kůži zklidňující a má protizánětlivé účinky
- V kosmetice se používají k léčbě ekzémů a kožních problémů, ve formě obkladůObklad
Hrnek ovesných vloček namočíme ve vodě, mléku nebo bílém jogurtu, dáme na gázu a tu přiložíme na dvacet minut na obličej nebo na jiné části těla postižené ekzémem, vyrážkou, pupínky.
Tonikum
Z ovesných vloček můžeme připravit také účinné tonikum, kterým omýváme pleť po dokonalém očištění obličeje. Připravíme ho tak, že lžíci vloček vaříme pět minut v 250 ml vody, slijeme a tonikum je hotové. Můžeme uchovat několik dní v lednici.
Proti vráskám
Vločky nám pomohou také v boji s vráskami- budeme potřebovat pouze mléko a vločky. Do hrnečku nasypeme vločky, ty přelijeme mlékem, promícháme a směs dáme do lednice (aby mléko nezkyslo) luhovat do druhého dne. Pak vločky přecedíme a výluh je hotový. Obličej si nejprve důkladně vyčistíme a poté výluh nanášíme na vrásky. Necháme zaschnout, naneseme další vrstvu a celý tento postup ještě několikrát zopakujeme. Necháme působit a pak obličej pořádně umyjeme vlažnou vodou.
Tak už běžíte do sámošky pro balíček ovesných vloček? :-D Já mám ještě v zásobě ...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji! :) Pokud neodpovím, neznamená to ignoraci, ale ''pracovní vytíženost'' :D