sobota 30. května 2015

Everyday is leg day

Nazdárek lidi! :)

Tákže, v minulém článku jsem se zmínila o tom, že mě brzy měla čekat maturita z matiky a prosila vás, abyste mi drželi palce. To si to pak sedím 4. května plná sebevědomí v lavici (s dvaceti novými propiskami vyskládanými v řadě podle velikosti, které jsem si pro jistotu kvůli maturitě nakoupila), dostanu zadání testu, v klidu jej otevřu celá nažhavená, jak to všechno spočítám levou zadní.
První úloha, hmmm, to je nějaký divný.....  ale je to jen za jeden bod, takže neva, jdeme dál! Pak se k tomu kdyžtak vrátím. Druhá úloha... rozumím každému druhému slovu, ale tak zase jen jeden bod, neva... stále mi zbývá ještě dalších 24 úloh. Určitě dali ty nejtěžší hned na začátek, aby nás vyděsili! Plná naděje a odhodlání se přesouvám k další úloze. Přečtu si zadání, začíná mě polévat studený pot. CO TO JAKO JE? Mozek je asi na dovolené, s úděsem zjišťuju, že už uběhlo 15 minut a já zatím nenapsala ani čárku. Začínám vyděšeně listovat zadáním sem a tam a hledám úlohu, kterou by můj primitivní mozeček na dietě zvládl. Úspěch! Počítám, počítám, mám výsledek a PRÁSK! Můj výsledek neodpovídá ani jednomu z výběru A-E! Pohlédnu na hodiny abych zjistila, kolik mi ještě zbývá času. K***a, p***, *************, *********!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (ty sprosté výrazy, které mi během testu lítaly v hlavě, jsou z velké části absolutně nepublikovatelné) Začínám přemýšlet, jestli se lépe uplatním u pokladny nebo jako leštič ovoce, ale tyhle myšlenky rychle vyženu z hlavy. Nikolo, nevzdávej se sakra! Zapni mozek a jednou po pár letech ho zase trochu používej!Uběhlo 90 minut a já odezvdávám test se sotva polovinou vyplněných úloh. Hlavou se mi honí jen věta ''Tak toto jsi fakt pos*ala'' a zdrceně odcházím domů s vědomím, že jestli to vyjde, tak to bude fakt o prsa.

Ale stále jsem před sebou ještě měla ústní maturitu z biologie, angličtiny a češtiny, která mě měla čekat za necelé 2 týdny. Po zážitku z matiky jsem si říkala, že tentokrát přípravu nenechám na poslední chvíli, a začnu hned ten den. Nakonec jsem to odložila na druhý den, což ale taky nevyšlo. Postupně jsem si uvědomila, že krásné dny plynou jeden za druhým, a mně zbývá už jen 9 dní do ústní maturity a já ještě s přípravou nezačala. Uklidňovaly mě zprávy přátel, že ještě ani oni s přípravou nezačali, a že je ještě spousta času.

8 dní do maturity
Kupuji barevné fixy, abych si pak všechny informace mohla podtrhat a tak si je lépe zapamatovat. Od pána na ně dokonce dostávám slevu s tím, že mám hezký úsměv (přičemž celou dobu nespustil oči z mého hrudníku). Demonstrativně si vyskládám všech 30 otázek do biologie, 20 do češtiny a 25 do angličtiny všude po pokoji a rovnoměrně jich pár rozmístím i po celém bytě, aby všichni věděli, jak ''náročný život'' jako maturantka mám a kolik se toho musím naučit. Žádnou otázku jsem zatím neotevřela, ale uklidňuji se tím, že jsem se to nedávno všechno učila a určitě si většinu věcí pamatuju, tak bude stačit si to znovu přečíst.

7 dní do maturity
Venku je krásně, vyplácnu se na balkóně a aby se neřeklo, vezmu si s sebou 3 otázky do biologie. 1 otázku si pročítám asi hodinu a půl a se znepokojením zjišťuji, že mi to do hlavy jaksi neleze. Co jsem to vlastně teď četla za otázku? Jak že se ten prvok jmenoval? Kam patřila ta bublinatka? Za ten den jsem dokončila všechny 3 otázky, což mi zabralo asi tak 6 hodin.

Najednou se ve mě probouzí matematický duch a uvědomuji si - když mi jedna otázka zabere cca 2 hodiny a já se mám naučit 30 (jen do biologie), budu potřebovat zhruba 60 hodin čistého času jen na učení. Abych to do neděle (den před maturitou) stihla, budu potřebovat denně věnovat učení bio tak 10 hodin.

6 dní do maturity
Další 3 otázky do biologie, ale stále mám dost času.

5 dní do maturity
Další 3 otázky

4 dny do maturity
8 otázek. Nastává menší panika, ale ještě to není tak hrozné.

3 dny do maturity
Zbývá mi 13 otázek do biologie a se zděšením zjišťuji, že už si nepamatuji informace z první otázky, co  jsem se učila před pár dny. Jedu jedno kafe za druhým, abych nad těmi kapradinami a mechy neusla. Po bytě chodím jako zombie. Svého psíka jsem nazvala žahavcem.

2 dny do maturity
Konzumace kávy se dramaticky navyšuje. Občas dostávám děsivé záchvaty smíchu kvůli naprostým blbostem (ale to se mi stává i normálně, takže za to maturita asi nemůže :D) Do pondělí mi zbývá 10 otázek do biologie, 25 do angličtiny a vypracování obhajoby maturitní práce.

1 den do maturity
Ty jseš ale trubka, že jsi to zase všechno nechala na poslední chvíli! - říkám sama sobě. Dočítám poslední otázky do biologie a jelikož si už nepamatuju první otázku, začínám je číst znovu od jedničky. V 8 večer se pouštím do angličtiny, v jednu ráno dokončuji obhajobu maturitní práce. Vstávám ve 4 abych si připravila svoji řeč k obhajobě, co by dávala aspoň trochu smysl. Takové kruhy pod očima by mi mohl závidět i feťák, co si píchl špatnou dávku. Rodiče si ze mě dělají srandu, že si určitě vytáhnu otázku ''s mechama'', protože ví, že toto téma jde absolutně mimo mě.

Den maturity
Angličtinu mám za sebou poměrně brzy. Koktám jako bych se tento jazyk učila teprve pár měsíců a ne už celkem dost let.
Čekám na biologii. Přece nemám takovou smůlu, že bych si ze 30 otázek vytáhla zrovna ty debilní mechy, to určitě ne, musím být v klidu. Tahám otázku. BUM. Mechorosty, kapraďorosty, nahosemenné rostliny. DO P******!


No, já bych to tady informacemi o maturitě raději ukončila :D Kupodivu to dopadlo poměrně dobře - až na tu matiku samozřejmě - a teď si užívám krásné dny plné klídku a pohodičky. Konečně! Teda čekají mě ještě přijímačky zhruba v půlce června, ale .... na to je ještě spooousta času ( :DDDD)


Během přípravy na maturitu jsem tréninky nevynechávala, ale pocítila jsem, že díky stresu jsem měla o něco menší sílu. Tento týden už ale zase ''přicházím k sobě'' a dokonce jsem i vylepšila váhu na hip thrustech - 160 kg o 5 opakováních :D Asi máte pocit, že cvičím jen nohy, když o nich pořád píšu. Ano, je pravda, že na spodek těla se zaměřuju vůbec nejvíc už asi tak 7 měsíců. Vršek těla cvičím samozřejmě taky, zhruba 3-4x týdně, ale ne s takovou intenzitou. Mojí prioritou je totiž stále nabírat svalíky na nožkách a zadečku, protože tam je pro mě nabírání svalíků vůbec nejtěžší.

Jen tak pro představu vám sem dám jeden z ''doplňkových'' tréninků. Tyto tréninky jsou méně náročné a jezdím je úterý, čtvrtek, sobota a občas i v neděli (:D) a v nich se zaměřuji na hamstringy, lýtka, ramena a záda + úterý, čtvrtek a sobota přidávám HIIT kardio. Hrudník necvičím (tam jsem už s gainssss spokojená pár měsíců :D) a ruce taky příliš často ne. Hlavní tréninky jsou v pondělí, středu  a pátek (dřepy, hip thrusty...)

PS - pro další příklady tréninků můžete kouknout na instagram.com/thebeautygloss

A1) Speed deadlifts 5x 81 kg (nadhmat, bez pásku a trhaček)
A2) Shyby neutrálním úchopem s dopomocí gumy 15x
Tyto dva cviky jsem dělala v supersérii a tuto supersérii zopakovala celkem 6x se zhruba 30 sekundami pauzy. U mrtvého tahu jsem se zaměřovala hlavně na rychlost, takže váha je poměrně nízká. Shyby neutrálním úchopem mám raději než nadhmatem, protože při nich lépe záda procítím a nemám z nich problémy s rameny (což jsem dřív mívala, když jsem jela shyby nadhmatem na rovné hrazdě příliš často)B1) Landmine press v kleče 3 série
Tento cvik moc lidí v posilovnách dělat neuvidíte, ale u mě patří mezi ty nejvíce oblíbené na ramena. Jak už jsem se párkrát na blogu zmiňovala, s rameny jsem již od začátku cvičení měla celkem problém. Proto pro mě cviky jako tlaky s velkou činkou za hlavou nebo upright rows (přitahování činky k bradě) nepřipadají v úvahu, pokud se tedy nechci ze cvičení vršku vyřadit na dobrých pár týdnů kvůli strašným bolestem :D Je na těchto cvicích něco špatného? Absolutně ne, řada lidí je může dělat bez problémů a dosáhne s nimi skvělých výsledků. Žádný cvik však není ''povinný'', pokud vám jde o rozvoj svalové hmoty, takže jestli vám z jakéhokoli důvodu daný cvik ''nesedí'', není NUTNOST ho do tréninku zařadit. Stačí najít nějakou jeho variantu, která vám sedí z důvodu vaší individuální tělesné stavby, historie vašich zranění a podobně.
No a právě tento cvik mi narozdíl od ostatních tlakových cviků na ramena nezpůsobuje vůbec žádné bolesti (kromě té dobré svalové bolesti, muhehe :D) Video správné techniky najdete ZDE. Důležité je hlavně mít zpevněné břicho, mírně podsazenou pánev (takže nevystrkovat prdel někam do dálky) a pohled směřovat mírně před sebe (rozhodně ne někam do stropu)Celkem jsem dělala 3 série, ale ne jen tak ledajaké O:D 1 série totiž vypadá takto =
20 opakování levá ruka, 20 opakování prává ruka, 15 opakování levá ruka, 15 opakování pravá ruka, 7 opakování levá ruka, 7 opakování pravá ruka. Takže během jedné série takto ruce vyměňujete a postupně se svaly unavují, nakonec ramena pálí úplně neskutečně a vy zvládnete s váhou, kterou jste původně zvládli 20 opakování, stěží udělat těch 7 :D Po této sérii pauza tak minutka a jdeme znovu :D

C1) Glute ham raise 4 série x max opakování
Úžasný cvik na hamstringy. U nás v posilce bohužel nemáme stroj, na kterým se tento cvik dělá, takže jsem musela improvizovat. Pár lidí mi navrhlo si nohy zapřít o těžce naloženou činku (jako ZDE na videu), ale jelikož velkou činku okupuji tak 5 dní v týdnu vždy přes hodinu, chci tam občas nechat prostor i jiným :D Zapřu se tedy pouze špičkami nohou o žebřiny (jelikož se mi tam celá noha i s kotníkem nevleze :D) a k dopomoci používám nafukovací míč, jako na obrázku. Důležité je mírně podsadit pánev (takže zase - NEvystrkovat zadek za sebe) a tělo mít v jedné rovině se stehny po celou dobu cviku - čím více se v bocích prohnete, tím cvik bude snadnější (což mi nechceme) a taky tím zapojíte hamstringy o něco méně. Míč slouží k dopomoci, ''valíte'' ho před sebou jako na obrázku, ale nepřenášíte na něj veškerou svoji váhu - jen si tím míčem dopomáháte k tomu, abyste se vrátili do výchozí polohy.D1) Zakopávání vleže na hamstringy 5 série x 8 opakování
Tady snad není třeba nic dodávat, tento cvik jsem navíc popisovala i nedávno v článku :) Hlavní je tlačit pánev do podložky a zabránit tomu, aby se vám zadek zvedal někam do výšin. Po poslední páté sérii jsem váhu snížila cca na polovinu, udělala hned dalších 10 opakování, a pak ještě 25 opakování v částečném rozsahu pohybu jen k napumpování (bolest jak něco!! :D)

E1) T-bar rows 4 série x 15 opakování
Miluju tento cvik, připadám si při něm jak drsňák (a nejspíš při něm vypadám velmi vtipně :D)

F1) Upažování na ramena s jednoručkami 4 série x 25-30 opakování na každou ruku
U upažování dělám vždy každou ruku zvlášť, střídám levou a pravou s minimálními pauzami. Vystačím si tak s 3-5 kg jednoručkami, podle mě není důvod se snažit u tohoto cviku pokořovat nějaké rekordy co se týče váhy :) Hlavní je to páááálení a napumpování ramen, aúúúú :D

Zakončila jsem to ještě cvikem na zadeček, jelikož se mi nechtělo jít pryč, a navíc přiznejme si to... zadečku není nikdy dost :) :D Takto na pohled se trénink zdá celkem dlouhý, ale trval mi jen zruba 90 minut včetně rozcvičení na začátku.


Druhou část tréninku jsem si dala o pár hodin později, abych mezitím nasbírala síly. Jednalo se o mé oblíbené HIIT kardio, lýtka a zadní delty, což jsem si odjela doma. Posledních pár měsíců jsem upřednostňovala HIIT kardio ve formě sprintů do kopce, ale při jednom z posledních sprintů jsem si lehce natáhla hamstring, takže jsem s nimi na chvíli přestala a vrátila se zpátky k intervalům na rotopedu. Abych řekla pravdu, intervaly na rotopedu jsou ta vůbec nejhnusnější věc, jedna z nejkrutějších bolestí, jakou jsem kdy zažila. Taky se vždycky musím hrozně přemlouvat, abych se do toho pustila, protože vím, že to bude strašně bolet :D


Co se týče intervalů na rotopedu, střídám 3 různé ''principy'' -
Tabatu - což je 20 sekund práce naplno, 10 sekund odpočinek - 10 kol (dohromady zabere cca 5 minut)
Kratší HIIT - 10 sekund práce naplno, 30 sekund odpočinek
Delší HIIT - 60 sekund na vysokou zátěž, 35-40 sekund na nízkou zátěž pomalu 

Každý z těchto ''principů'' HIITu má své výhody, proto je různě střídám. Tentokrát to vypadalo takto:

1. část 10 kol - 20 sekund naplno na vysokou zátěž, 10 sekund odpočinek
.... pokud někdo o pár stovek kilometrů dále slyšel můj řev, tak bych se ani nedivila :D Pokud tabatu na rotopedu děláte správně, po těch 5 minutách z rotopedu div nesletíte a nevykašlete svoje plíce. Většinou pak ležím na zemi dobrých 5 minut a snažím se popadnout dech

2. část 10 kol - 60 sekund rychlá jízda na vysokou zátěž, 35 sekund pomalá jízda na nízkou zátěž
..... viděli jste někdy nohy profesionálních cyklistů, jako je například Roberta Förstemanna? Ne? Tak koukněte třeba na video ZDE. Pak uvidíte, proč je moje oblíbené kardio zrovna na rotopedu :3 :D 60 sekund jedete rychle na tak vysokou zátěž, na jakou maximálně dokážete PLYNULE jet. Posledních 15 sekund z těch 60 by mělo být opravdu hodně těžkých zvládnout a nohy by měly pálit jako něco. A pak se budete nejspíš divit, jak těch 35 sekund odpočinku uteče jako nic :( :D

3. část 15 minut plynulá jízda na nižší zátěž (dobrej čas čekovat novinky na FB, žejo :D)

Celé toto kardio dohromady zabralo tak 35 minut, ale durch zpocená jsem byla už po prvních 5ti minutách :( Dokážete si asi představit, jak jsem vypadala na jeho konci.... :D :D

No nic děcka, to bude pro dnešek všechno, už tak jsem se zase dostala do mé spisovatelské nálady článek je dlouhej až až. Nápady na další články mám už nějaké dopředu vymyšlené, pokud vás ale napadá nějaké téma, o kterém bych mohla napsat, tak sem s ním :)

22 komentářů:

 1. Velké blahopřání k matuře maturantko! :)
  A kam budeš dělat příjmačky? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D ještě je trochu brzy gratulovat :D
   No už jsem dělala přijímačky na sportovku obor regenerace a výživa ve sportu, a za dva týdny necelé budu dělat na medicínu - nutriční terapeut a všeobecné lékařství :)

   Vymazat
  2. Páni, tak at se podaří :)

   Vymazat
 2. ......doplnila bych....nemohl spustit oči z tvého silikonového hrudníku....
  já nevím...mně ty prsa přijdou k tvému tělu fakt obrovský....možná je to fotkama...asi ve skutečnosti vypadáš jinak...no chtěla bych tě potkat :)))

  PS: taky bych potřebovala po dítěti prsa trochu vylepšit, přifouknout....(kdo má děti a kojil...chápe), ale furt mi to přijde, že se člověk chlubí cizím peřím...joooo...já vím...člověk by to udělal pro sebe..né pro ostatní lidi (ty člověku můžou být u pr...)...ale dobrá podprda taky pomůže...a pořád je to velký chirurgický zákrok...no..furt se to ve mě pere :))))
  Gratulace k matuře !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Rozhodně nejsou obrovský, to bych nedovolila já a ani doktor by do mě žádný extra velký narvat nemohl. Může to být sklonem fotky že se ti zdají tak obří, tím že se mi zúžil pas a ty prsa jsou pořád stejný :D a taky tím, že mám dost velkej hrudník už sama od sebe (myslím hrudní koš :D) Naživo vypadají k mé postavě souměrně :)
   Jestli se rozhodneš na ně taky jít, tak to určitě udělej jen kvůli sobě, a ne kvůli ostatním. Já jsem strašně ráda, že jsem na ně šla, nikdy bych to nevrátila :) :D až na ty bolesti po operaci, to zas tak bezva nebylo

   Vymazat
  2. K tomu chlubení se cizím peřím a "podvádění"... mně přijde o dost horší, když má slečna tu tvojí dobrou podprdu, pak ji sundáš a cítíš se podvedeně (jakože to vypadalo, že tam něco je a ona je to jen uplně vycpaná podprda) než mít prsa po operaci :)

   Vymazat
 3. ahoj moc ti fandím a tvé články fakt hltám..
  možná bys nám sem mohla dát pár fotek jak chodíš normálně oblečená..nemyslím to zle..jak vypadáš kdyt jdeš třeba nakoupit:-)

  držím palce s přijímačkama
  Lucka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Já chodím úplně normálně oblečená, většinou ve sportovním :D Ale jasně, klidně do příštího článku fotku přidám :)
   Děkuju :)

   Vymazat
 4. Asi jsem natvrdlá, ale co ta matika? Vyšla nakonec? :)

  OdpovědětVymazat
 5. To je úplně jak kdybych viděla sebe! :D To taky bylo pořád, kolik mám času a když přišel ten den D, tak jsem spala tak hodinu a půl :D Totální nestíhačka a z literatury jsem si vybrala taky přesně to, co jsem nechtěla. Ale naštěstí to vyšlo :D

  OdpovědětVymazat
 6. mě maturita čeká příští rok a už si řikám jak se začnu učit o Vánocích a tak, stejně si pak na konci května řikat, že už bych fakt teda měla začít :D

  OdpovědětVymazat
 7. Jestli plánuješ jít na VŠ, tak podobný stres, ještě větší množství na naučení a málo času budeš mít každé zkouškové a to už vůbec nemluvím o státnicích ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Muzu potvrdit, já jsem na medicine, na všeobecnem lekarství, ve druhaku.. a mam zítra zkoušku z biochemie :D a učila jsem se proste asi mesic ale stejnak stres, vsechno člověk hned zapomene, je toho hrozna kvanta!! A vsichni chodi cvicit a na koupák a ja sedim doma v tisicich stupnich a ctu si dokola něco, co hned zapomenu :D
   P.S kdyby si ale preci jen chtela k nam na medicinu, klidne mi napis a muzu ti odpovedet s dotazy pripadne pomoc s prijimackama, mam nejake vypracovane materialy :)

   Vymazat
 8. Přesně tak. Většinou bývá, že jedna zkouška na vš rozsahově odpovídá zhruba celé maturitě no a vem si kolik těch zkoušek musíš udělat. Nechci tě děsit, ale je určitě dobé vědět do čeho jdeš. 16 a více hodin učení, velmi často i celou noc a takhle celé zkouškové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně no, tak mi to většina lidí taky popisuje :( Bude to záhul, já vím...

   Vymazat
 9. Oh, dramatický příběh maturanta. :D
  Plně tomu rozumím, znám to a chápu. První obrázek hovoří za vše.

  OdpovědětVymazat
 10. Wow velká gratulace! Z témat by mě zajimalo co si myslíš o steroidech, umělém růstovém hormonu atd. - a tom, že to používají dokonce i některé bikiny. Jde vůbec být v tomto sportu úspěšný bez této dopomoci? Kam vlastně míříš ty, chtěla by ses přesunout v budoucnu třeba na physio?

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj, tak co přijímačky? :) Taky jsem psala v pátek ty na medicínu

  OdpovědětVymazat
 12. Mohla bi jsi nám nikdy ukazat tvoje bicespi a tricepsi.už jsis dala s tvoji mamou páku?

  OdpovědětVymazat
 13. Vypadas jak pytel sracek v tech satech jak umela lacina stetka, bez tocit porno stejne o fitnes vis hovno

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář moc děkuji! :) Pokud neodpovím, neznamená to ignoraci, ale ''pracovní vytíženost'' :D