sobota 17. ledna 2015

Vykecávačka

Tak vás poprvé zdravím v novém roce, lidi! Přiznejte se, kdo z vás hned zezačátku udělal tu stejnou chybu, jako já? :D


Ikdyž trochu opožděně, tak přece si rok 2014 zaslouží nějakou rekapitulaci.

Začneme neslavně - předsevzetími. Stejně jako zbytek světové populace, která si je na konci každého roku dává, jsem ani já skoro žádné nesplnila. Z článku, který jsem psala na konci roku 2013 (zde), ve kterém jsem popisovala svoje předsevzetí do roku 2014, vám je sem teď vypíšu a okomentuji :D -

Váhy vy fitku
- Mým cílem bylo v roce 2014 zvládnout tyto ''silové'' výkony :D -

''Dřep - 80 kg
Mrtvý tah - 100 kg
Bench - vlastní váhu nebo aspoň 50 kg
Tlaky na ramena - 18 kg jednoručky
Shyby nadhmatem - 10 opakování
Shyby podhmatem - 10 opakování''


Jak bych to zhodnotila? No, jak co. Tento týden jsem měla zaměřený na sílu a testovala některé své ''výkony''.

Zadní dřep 96 kg 3x (hloubku si kontroluju tím, že si za sebe dám lavičku/stepper a zadkem se jí vždycky dotknu. Tato váha byla po 8 sériích s 80 kg x 10 opakování :DD)
Čelní dřep 60 kg 5x (pod paty si zatím dávám nízké kotouče, dokud si neobjednám nějaké vzpěračské botky :-) Umožňuje mi to jít víc dolů a udržet vzpřímené tělo)
Mrtvý tah 80 kg 3x (od tradičního jsem teprve nedávno přešla k sumo, který je pro mě ''přirozenější'', takže váha zatím nic moc)
Bench ....  hahaha tak na ten už asi hodně dlouho kvůli operaci nevlezu :D když jsem jej ale cvičila někdy v lednu zhruba, tak padlo 60 kg (což tehdy byla vlastní váha, takže jsem cíl vlastně splnila :D)
Tlaky na ramena ..... vrchní část těla teď nemá vůbec sílu takže palec dolů
Shyby nadhmatem a podhmatem ..... velkej palec dolů, i zavěšení na hrazdu je po operaci bolestivé :D


Jak vidíte, u žádného cviku jsem zatím nikdy netestovala svoje maximum pro jedno opakování. Na to mám prostě o sebe až moc velkej strach :D Proto si vždy u základních cviků nechávám tak 2 opakování v záloze. Poslední co chci je zranění, které by mě z tréninku vyřadilo úplně.


Přestože jsem v mnoha věcech co se týče cvičení ještě značně omezená (různé skoky, běhání, házení, plavání, šplhání, hrazda - nepříjemné :-( ), tak mi to nebrání aspoň na spodní část těla trénovat silově. Změnila jsem schéma tréninku a jsem z něho úplně nadšená :D Základní cviky (pro mě čelní dřep, zadní dřep, sumo mrtvý tah) cvičím 3x týdně a 3x týdně cvičím doplňkové cviky na vrchní část těla. Zadek je úplně jiná kapitola, na ten se zaměřuju snad vůbec nejvíc - jednotlivé cviky vám popisovat nebudu, ale jedním z klíčových cviků pro mě na zadeček jsou hip thrusty (viz. obrázek níže - záda vyvýšená na lavičce, čímž docílíte většího rozsahu pohybu), na kterých jsem v ''těžší dny'' momentálně na 125 kg o 8-10 opakováních s 10ti sekundovou pauzou u posledního opakování :-D Musím říct, že ty pohledy ve fitku, když tento cvik s tou váhou dělám, jsou občas k nezaplacení :-D
Při tomto cviku je fakt nutné si činku podložit něčím měkkým, jinak budete mít na pánvi hrozný modráky (a to ani nemluvím o tom, že by vás to strašně bolelo!! :D). Zhruba do 60 kg se to ještě dá i bez nějaké podložky, ale s vyšší váhou fakt ne xD


Gains baby
Hehehe tak tady jsem se teda vyšvihla no :D V době, kdy jsem psala ten článek jsem měla jen pár týdnů od poslední soutěže v bodyfitness a vážila jsem cca 50-53 kg. Za cíl jsem si dávala nabrat tak na 60 kg a chtěla jsem, aby všechno z toho byla svalová hmota. No a jak to dopadlo xD Momentálně 65 - 66 kg na 165 cm. Ano, zase další kilo nahoře v dietě :D Ale podle váhy svoje rýsování samozřejmě nehodnotím, hodnotím od pohledu. Navíc mi tatínek řekl, že už nemám tak naducané tvářičky, takže jsem určitě na správné cestě :DZa cíl jsem si dala nabrat svaly především na zádech, ramenou, nohách a lýtkách. O lýtkách raději pomlčím (ale už tam fakt nějakej náznak je a dokážu je už i zatnout xD), záda a ramena se určitě zlepšily, nožky snad taky. Nejvíc se myslím zlepšil zadek, soudě podle ohromného množství roztrhlých legín za poslední 2-3 měsíce. Titul ''bezprdeláče'' už nikdy nechci! :D Největší radost mi udělala kamarádka, která mi před pár měsíci v obchodě řekla, že vypadám jako bych tam měla silikony a maminka, když mi řekla, že už mám skoro nohy jak chlap. Ach, co málo stačí ke štěstí :33 :D :D :D


Emaily
...nebo taky všeobecně zprávy, co mi posíláte na FB. Za cíl jsem měla, abych odpovídala co nejčastěji. Noooo snažím se jak můžu, ale popravdě se k některým vůbec nedostanu...protože jsem hrozná....lemra....líná :D Samozřejmě nezoufejte. Pokud na zprávy neodpovím, posílejte je klidně pořád dokola a tak máte větší pravděpodobnost, že vám přijde odpověď :D


Co se týče proseb ohledně sestavení jídelníčku a/nebo tréninkového plánu, tak do toho se pustím o letních prázdninách. Zároveň si chci udělat trenérský kurz a pak nastoupit na medicínu (pokud se tam dostanu, žejo :D), abych se toho o lidském těle dozvěděla co nejvíc a mohla svými vědomostmi a zkušenostmi pomáhat ostatním :-) (Budu chytrá horákyně xDDD) Ráda bych to rozjela už teď, ale kvůli škole/brigádě nemám moc času a nemohla bych se ''klientům'' věnovat naplno, což je podle mě potřeba :-)

.... jo vím, to byl nudnej odstavec 


Protahování
Tady je bohužel zklamání největší. Dávala jsem si za předsevzetí, že se budu hodně protahovat a blá blá blá takový ty kecy. Moje pružnost však stále připomíná tak 90letého staříka, kterého právě přejel parní válec. Je daleko větší pravděpodobnost, že se mi jednou podaří kotoul dozadu, než že se mi podaří třeba taková šňůra nebo provaz (a to, že se mi někdy podaří kotoul dozadu, je velmi velmi nepravděpodobné :D)


No, jak můžete sami vidět, většinu svých předsevzetí jsem nesplnila. Takže jsem si tento rok dala za předsevzetí, že si už nikdy žádná předsevzetí dávat nebudu. A že oslovím toho kluka z posilky se sexy prdelkou, na kterýho pořád zírám jak největší trotl (doufám, že to nečte/š! :D). A že se přestanu tolik stresovat. A že přestanu jíst tolik arašídovýho másla. A že udělám šňůru (:DDD)


No nic, přejdeme k něčemu jinému. K trapasům. Já vím, že se rádi smějete cizí smůle a neštěstí. To já samzřejmě taky. Takže vás o ně nemůžu ochudit.
To, že troubím a mávám na lidi, které vůbec neznám, protože si je často s někým pletu, není žádná novinka. Takovej trapas to nebyl třeba ani tehdy, když jsem měla objednanou hodinu autoškoly, ale zapomněla na ni, šla spát a pak mi chlap z autoškoly volal (a probudil ze spánku!), že na mě už skoro půl hodiny čeká před barákem v autě a já nikde (to se stává překvapivě často) Nebo když jsem poprvé vařila pro svého (teď už ex) přítele a místo toho, abych předvedla své úžasné kuchařské schopnosti a tím jej okouzlila, tak jsem totálně na kaši rozvařila rýži (o mase radši nemluvím) a druhý den i ovesnou kaši. Chudák, ale snědl to :D
Zkrátím to tak, že já trapasy dost přitahuju. Taková moje top trapárna z roku 2014 byla následující ...

.... když jsem o letních prázdninách byla na úvodní lekci mojí kamarádky na skákání na trampolínkách (''jumping''). Ok, skáču skáču, divím se, že ještě žiju (v té době jsem nedělala vůbec žádné kardio, tak to byl trochu masakr) a najednou cítím, jak se mi začínají párat legíny přímo na zadku! To by ještě nebylo tak hrozné, vždyť se mi to stává už skoro denně. Horší však bylo, že skupina trampolínek byla zavřená v prosklené mísnosti, za ní na seděla skupinka lidí, my k nim byli zády a já v úplně poslední řadě. Z toho plyne, že na mě byl krásný výhled, že jo.
V tu ránu jsem seskočila z trampolínky, vyběhla z té prosklené místnosti a sprintem utíkala do šaten. Kamarádce jsem se pak omlouvala, že jsem jí udělala ostudu.
Ale tak.... aspoň byla prdel.... a to doslova xDD


A krátký souhrn roku 2014 v číslech ...
x Počet dřepů - cca 897 450 490 789
x Počet hip thrustů - cca 990 876 567 888
x Počet roztržených legín na zadku - cca 20
x Počet zkonzumovaných gramů bílkovin - cca 70 000 g xD
x Počet nabraných kilo - cca 15/16 kg
x Počet zhubnutých kilo - 0 kg


A na závěr 3 klíčové poznatky, které jsem za rok 2014 nashromáždila, a o které se s vámi chci podělit :D

- Nekupujte si milion legín, pokud se chystáte nabírat. Možná si říkáte, že ty legíny ''porostou s vámi'' nebo že ''jsou roztahovací''. Nejsou. A to mi fakt můžete věřit.

- Ještě jednou a naposled - tip = odhad, doporučení / typ = druh, skupina (lidí, věcí) s určitými vlastnostmi. V 4. ročníku gymnázia bych si to už konečně mohla zapamatovat!!!! (dosud jsem toto slovo většinou úmyslně vynechávala, protože se mi nechtělo přemýšlet jaké i/y tam patří, takže když jsem chtěla napsat třeba ''Mám pro vás ti/yp na....'' tak jsem raději napsala ''Mám pro vás nápad na...'' :D)

- Břišáky jsou přeceňovaný. Namakaný nohy a zadek > sixpack. Tak hurá na dřepíky! A mrtvoly. A hip thrusty. ááááá ♥ :D

Co vy, dáváte si nějaké novoroční předsevzetí? :-)

46 komentářů:

 1. Tyjo, progres fakt parádní. Předsevzetí si teda raději nedávám, ale jak se tak koukám na tvoje dřepy, tak možná moje další bude, abych ty svoje zase posunul :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není za co :) Chtěl jsem se zeptat, jestli u těch čelních dřepů používáš užší postoj (o trochu míň než šířka ramen) nebo jesti ho jedeš normálně.

   Vymazat
  2. Zhruba na šířku ramen :) I zadní dřepy dělám s postojem cca o trošku víc než na šířku ramen, vyhovuje mi to tak nejlíp.

   Vymazat
  3. Ok díky :) spousta lidí je právě jezdí v kratším rozsahu stylem, že mají nohy blízko u sebe a paty ještě podepřené malými kotouči, aby víc atakovali přední stehna. Já je ale beru spíš jako dobrou náhradu klasického dřepu, když mám v týdnu i mrtvý tah a šetřím spodní záda :)

   Vymazat
  4. Jak jsem psala, já je tak jedu, protože jsou mi tak "přirozenější" :-) Podle mě si každý po delší době cvičení najde postoj a techniku cviků, která mu vyhovuje nejlíp a je to individuální :)

   Vymazat
  5. Pravda pravda :) díky za odpověď

   Vymazat
 2. Můžu se zeptat, jak dlouho budeš ještě omezená ? :) Jinak ten progress, BIG LIKE! :) :D
  Fit Maddie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych už omezená nijak být nemusela, ale ty věci, které jsem vypsala (běh, plavání, házení, skákání apod) , jsou mi nepříjemné a proto je dělat nechci zatím :-) Je to individuální, některý slečny třeba běhají už po měsíci od operace jsem četla...

   Vymazat
 3. K tomu tipu a typu :D jsem mnohem radši, když člověk tohle slovo nahradí jiným slovem než když to někdo napíše špatně :D chytám pak nervy, ještě když se se mnou o tom někdo hádá :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D taky že jsem to slovo moc nepoužívala v psané formě :D....

   Vymazat
 4. Kam plánuješ jít na medinu?:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budu dávat přihlášku na Masarykovu univerzitu :) Buď na ''všeobecný lékař'' nebo ''nutriční terapeut/specialista''...

   Vymazat
 5. Ahoj, budes na jare soutezit? v bikinkach nebo v body?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Chtěla bych do bikin, snad to stihnu vyrýsovat :D

   Vymazat
  2. Ahojky :) do bikin? tyjo,neblázni,vždyť jsi dost velká na to,abys šla do body! úplně s přehledem :)

   Vymazat
  3. Na SK to mame asi naopak.... mam pre teba tip na ... tipni si vysledok zapasu ... a typ tenisiek, typ cloveka, typ auta :D

   Vymazat
  4. První anonym - Jj do bikin, na body nemám fakt svaly. Hlavně ramena a záda teď jak je nemůžu moc intenzivně cvičit jsou nic moc...
   Anonym 2 - :D stejně je to i v čr, nahoře v článku jsem to psala :D

   Vymazat
 6. Jůůů konečně další článek, už jsem se na něj těšila jako malá.. :-)
  Fakt si myslíš že vypracovaný zadeček + nohy jsou více sexy než sixpack? Tak to by mě potěšilo neboť sixpack jsem nikdy neměla a mám do něj dost daleko.. ale dřepy dělám pořád a je to vidět.. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D jé, to jsem ráda, že se na moje články těšíš! :D
   No jasně, že si to myslím, a každý normální chlap ti to určitě taky potvrdí. Vypracovat si nohy a zadek stojí navíc daleko víc práce a úsilí, než vyrýsovat břicho :-)

   Vymazat
 7. Ahojky, moc hezký článek jako vždycky :)) Tvými tréninky bych se moc ráda inspirovala! :o :) Já se teď snažím zbavit pár kg tuku a zkouším, jak na mě působí cyklování sacharidů. Přes týden je jím jen ke snídani (50g/den) a v tréninkové dny ještě po tréninku (cca 84g/den). Cvičím 4krát týdně. A právě nevím, kolik si dávat ve dni s vysokými sacharidy, zatím zkouším 280 g. Myslíš, že je to hodně nebo málo? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) No ono záleží i na tvé aktuální tělesné hmotnosti,na tom, jak intenzivní jsou tvoje tréninky a taky na tom, jak ses stravovala do této doby. 50 g je dost málo, pamatuj co jsem psala v minulém článku - ze začátku rýsování se pořád snaž jíst co nejvíc co je možné, ale abys ztrácela tuk a dělat minimální množství kardia, které je potřebné k dosažení výsledků. Takže ne hned od prvního dne rýsování dát tak nízký příjem sacharidů, jelikož až se hubnutí zastaví (a ono se zastaví, tělo se vždycky přizpůsobí), tak už nebudeš mít z čeho ubírat. To stejné s kardiem. Začneš je dělat každý den a tělo si na to zvykne, a co uděláš pak? Začneš dělat kardio 2x každý den? Snad víš, jak to myslím :) A čísla ti takto z placu fakt hodit nemůžu, když neznám ostatní podrobnosti... jak jsem psala výše v článku, o letních prázdninách se pak můžeš ozvat a jídelníček i trénink bych ti sestavila :) Zatím držím palce!

   Vymazat
  2. Jéé, děkuju moc za rychlou reakci :)) Jde jen o zbavení se malého množství tuku. 160cm/56kg/17let. Docela mi vyhovuje když se můžu těšit na sobotu, kdy mám více jídla a sacharidů a potom přes týden se zase držet. Cvičím v posilovně rok (+doma další 2 roky) a jídelníček si hlídám a postupně se učím, jak na to už taky cca rok. Proto jsem chtěla vyzkoušet něco, co by mě posunulo dál. Ale chápu, že se to takhle nedá jednoznačně říct. :)) Zkusila jsem 280g a uvidím, co to udělá :) Ještě jednou moc děkuju za odpověď udělala mi radost :)) Káťa

   Vymazat
 8. Jaký obor medicíny chceš konkrétně studovat? Nebo ještě nevíš a rozodneš se až časem co tě bude bavit?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No podám si přihlášku na ''všeobecný lékař'' a ''nutriční terapeut'' a uvidím.. raději bych asi toho terapeuta a pak z bakalářského studia nastoupila na magisterský :)

   Vymazat
  2. No ono by vseob slo s tvym cvicebnim vytizenim asi dost blbe =D ale zas i jako lekarka se muzes venovat vyzive a sportu a mas vetsi moznosti :) jo a byt tebou si dam prihlasky jeste na jine fakulty :)

   Vymazat
  3. Chodíš na medinu? :) Je to fakt tak časově náročný? :D Já právě myslela že po gymplu konečně nebudu muset ve škole trávit tolik času, ale spíš se učit na zkoušky a chodit na přednášky.. :D

   Vymazat
  4. Chodím do čtvťáku teď :) no je pravda, že v té škole zas TOLIK času nestrávíš, na gymplu to bylo určitě víc, obzvlast když ja já buděš vynechávat přednášky, tak pak budeš mít školu třeba tři hodiny denně (v prváku je ta škola nejvíc náročná na čas a pak je to lepší), ale musíš se docela učit doma, na medicíně ti na zkoušky nestačí zkouškové, chce to učení průběžně. Ale zas to není nězvládnutelné, spousta lidí při tom chodí na brigádu a zvládají to, jen si to chce ujasnit priority =D prostě když jsi na medicíně, tak bys jí neměla dávat za cvičení =D

   Vymazat
  5. Děkuju za odpověď :) No tak uvidíme, zatím řeším to, jak se tam vůbec dostat.... :D

   Vymazat
  6. Brno nevím, tam jsem přijímačky nedělala....ale většinou se stačí naučit modelovky (mimochodem v modelovkach je většinou nejvíc fyziky za celou medicinu :D)

   Vymazat
 9. Super forma :-) S předsevzetími to mám podobně, že jich plno nesplním :-D
  Držím palce, ať se ti v novém roce daří :-) A ať se dostaneš na tu medicínu :-)

  OdpovědětVymazat
 10. Niki, prosímtě.. jak děláš hip thrusts s tou váhou? já dávám jen tak max 60kg ale dala bych víc, ale já nevím jak si to na sebe jakoby vyhodit a dostat se na tu lavku s tím a pak zase zpátky.. nemohla bys mi to popsat jak to děláš ty? :D děkuju :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://m.youtube.com/watch?v=5lgIem0tU7E
   Zhruba takto :-)

   Vymazat
 11. taky mám stejný problém jak dostat tu váhu "na sebe"...napadlo mě vyzkoušet tento cvik na multipresu...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na multipressu jsem to zkoušela jednou nebo dvakrát a už nikdy více :D Je to pro mě daleko víc nepohodlný než s normální velkou činkou...

   Vymazat
  2. Díky, to video co jsi dala výše,to vypadá dobře..určitě vyzkouším:-D
   přeji hodně zdaru,a ještě si neodpustím..když jsem viděla tvoje poslední fotky,hned jsem si vzpoměla na jednu tvoji starou fotografii jak jsi byla vyrýsovaná,hubená a říkám si..wow...to je úplně jiný člověk,připomínáš mi s nynšjšími křívkami venezuelskou fitnesku(koukám na ně neustále:-D),to myslím dobře..hlavně že se líbíš sobě a cítíš se dobře...Těším se na další článek!!fandím ti.
   Lucka

   Vymazat
  3. Jé tak to děkuju za to přirovnání :D Mě se právě takový postavy moc líbí, sice na to nemám genetiku, takže nikdy nebudu mit nohy a zadek jak třeba Gracyane Barbossa (snad to pisu správně :D), ale i tak se snažím jak muzu. Je pravda, ze jsem se změnila hodně, zezacatku jsem byla hrozne hubená a vyrysovana, nemela jsem zadny svaly :/ :D Jeste jednou dekuju a promiň za překlepy, píšu z telefonu :D

   Vymazat
  4. ano,ta fitneska o které píšeš..nechápu co dává za váhy na dřepy...fakt síla,mě se více líbí Michelle Lewin,fakt má krásnou postavu..

   Vymazat
 12. Ahoj Beauty,

  Zřejmě email nemáš k dispozici, tak píšu sem :)
  chtěla jsem se zeptat ohledně cvičení. Když tě pustili z nemocnice s nějakou nabranou vahou, začala si cvičit / posilovat (posilka) hned, nebo až se ti dostavila menstruace a tvoje tělo se dostalo do normálu? Pokaždé, když cvičím, mám pocit, že se vzdaluji od své váhy, od které mám mít menstruaci a chtěla bych začít chodit do posilovny. Chybí mi už jen kolem 3 kg. Jak to probíhalo u Tebe jestli se můžu zeptat?

  Děkuju za odpověd,

  Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) Můžeš mi napsat na stránku FB do zpráv a klidně to probereme, tady se mi to moc řešit nechce :) Jen bych dodala, že to není o dosažené váze. Tím chci říct, že klidně můžeš mít už zdravou váhu, ale pokud budeš mít stále problémy s jídlem a tělo ještě nebude ''vzpamatované'' a hormony nebudou v pořádku, menstruace se vrátit nemusí. Kompletně vyléčit tělo po anorexii chce hodně práce, a čím déle jsi tou nemocí trpěla, tím déle ti pravděpodobně bude trvat se dát opět dokupy.

   Vymazat
 13. Ahoj, chtela bych se jen zeptat, tady zrovna takovou fotku nemas, ale na instagramu jich je hojne, proc si furt "srolovavas" ty tanga (na bokach apod)? Vypada to lacine, ale neber to spatne, jen me to zajima, ale vzdycky me to od tvych fotek (resp svalu) bohuzel odradi :/ :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj :) V pohodě. No když chci aby byl ten sval vidět, tak je třeba ohrnu aby nezavazely xD Na podiu budu pak taky v pidi bikinkách, tak v tom pak moc velký rozdíl není.. :D

   Vymazat
 14. předsevzetí na nový rok? i nadále budu trénovat nohy „jen" během a jízdou na kole, dřepy a mtrvé tahy moje záda nemájí ráda:-)

  OdpovědětVymazat
 15. http://lukaschmela.blog.idnes.cz/c/447660/Muzatka.html#t2

  OdpovědětVymazat
 16. For your information, we tell you that in our agency you can get every type escort girls who are serving you. In Dubai, you can meet the escorts of almost all nations such as Indian, Pakistani, Iranian, young escorts, student escorts and Turkish escorts as well.
  pakistani girls Dubai
  whatsapp call at /+971-564-314-254

  OdpovědětVymazat

Za každý komentář moc děkuji! :) Pokud neodpovím, neznamená to ignoraci, ale ''pracovní vytíženost'' :D